Ekipe Crvenog krsta obezbeživale su cilj 34. Beogradskog mratona

Foto: Print screen Telegraf.rs

Najbezbednije je na cilju jer tu smo mi!


 06. jun 2021.


Na poziv organizacionog odbora 34. Beogradskog maratona volonteri Crvenog krsta Beograd i ove godine imali su jedno od najvažnijih zaduženja, a to je briga o zdravstvenom stanju takmičara i pružanje prve pomoći onima kojima je to neophodno. 
Volonteri Crvenog krsta imaju veliko iskustvo u sanitetskom obezbeđivanju ovakvih skupova, a na održanom maratonu naše ekipe izvršile su više od 80 intervencija. Na veliko zadovoljstvo naših ekipa, a i samih organizatora od strane Crvenog krsta samo jedna osoba je transportovana do vozila ekipe hitne pomoći.
Za kraj, dok sumiramo utiske možemo samo konstatovati da je ova sportska manifestacija sjajna prilika na kojoj se naša misija i promocija zdravlja na najbolji način spajaju u jedno, a to je sportski duh i želja za ličnim usavršavanjem koja vodi do cilja.